NOVÁ METROLOGICKÁ LABORATOŘ


24. 7. 2023


Nová metrologická laboratoř UTILCELL


Metrologická laboratoř UTILCELL

 

 

V červnu 2023 byla spuštěna metrologická laboratoř, která byla inaugurována v roce 2018. Postupně byla rozšířena o různé vybavení, přičemž je kladen důraz na 5 přímých hmotnostních lisů o nosnostech 250 kg, 1000 kg, 5000 kg, 10000 kg a 30000 kg, každý z nich s různými mezihodnotami zatížení. Všechny tyto přístroje jsou kalibrované a vybavené svými odpovídajícími klimatickými komorami.

Tato vlastní metrologická laboratoř, spolu s mnoha dalšími zařízeními, které se používají ve výrobě, je již intenzivně využívána pro testování zatížení a umožňuje týmu inženýrů ve výzkumu a vývoji lepší a rychlejší vývoj produktů, urychluje procesy certifikace a celkově zlepšuje kvalitu výroby.

Každý rok se investují značné prostředky do výzkumu a vývoje, a také do zařízení, aby se zajistilo neustálé zlepšování a rozvoj výrobků UTILCELL, a zároveň aby se splnili nejnáročnější standardy a požadavky zákazníků. Kvalita, spolehlivost, inovace a servis jsou prioritou po více než 40 let existence společnosti. Nyní má společnost UTILCELL k dispozici  jednu z nejlépe vybavených laboratoří na zkoušky zatížení tenzometrických snímačů sil v Evropě.