Nové zakončení kabelů od snímačů


10. 3. 2021


Od března bude probíhat výroba snímačů s novým zakončením kabelu


 

UTILCELL nově zavádí jiné zakončení snímačů. U všech nových snímačů u kterých započne výroba v měsíci březnu budou mít nové zakončení. Doposud měli snímače jen zastřižený kabel. U nového zakončení bude odizolovaná bužírku kabelu 90 mm od konce. V místě přechodu, kde bude bužírka kabelu ukončena, bude smrštěna izolační bužírka. Konce jednotlivých vodičů budou odizolované přibližně na 7-8 mm a budou pocínované. Symbolicky je zakončení kabelu snímače naznačeno níže:

Výrobní závod tímto zabije dvě mouchy jednou ranou. Za prvé se jedná o krok v před ve zlepšení kvality snímačů. Při instalacích snímačů nastávali u některých klientů problém, že odizolovávali kabely zbytečně moc dlouhé. Pokud je moc dlouhý odizolovaný kabel, pak ztrácí stínění účinnost, resp. se z něho může stát anténa pro indukování rušivých signálů. Takové instalace se stávají nepřehledné, protože kabely jsou do sebe smotané v součtové krabici, aby byli schované. Navíc ne všechny montážní firmy nepoužívají dutinky, což může být zdroj chyb nebo zkratů, které nejsou na první pohled viditelné. Tohle vše s novým provedením odpadá, protože bude přesně definované zakončení. Druhým hlavním důvodem je, že výrobní závod testuje každý snímač při připojení k různým měřícím přístrojům, testovacímu lisu, klimatické komoře, … takže jsou snímače více jak desetkrát přepojované. Tohle bude s novým zakončení kabelu mnohem rychlejší a efektivnější.

 

První snímače s novým zakončením budou dostupné v průběhu měsíce dubna. Ale samozřejmě bude ještě záviset na skladových zásobách naše a výrobního skladu. V určitém čase dojde k promíchání starého a nového zakončení snímačů. Prosíme naše partnery o shovívavost, protože nebude možné zaručit dodaní jen starého nebo jen nového provedení zakončení snímačů a může dojít k namíchání těchto provedení.