Dálkové monitorování sil

Firma potřebovala efektivní způsob zobrazování hmotnosti 4 silových nádob na velkorozměrných LED displejích v kontrolní místnosti asi 50 m od sil.
Řešení se provedlo použitím bezdrátové telemetrie a to konkrétně vstupních snímačových modulů T24-ACM-SA u každého sila. Modul T24-ACM-SA sejme údaje od tenzometrických snímačů ( impedanční vstup je až 85 Ohmů) a v tomto případě se jednalo o 4 snímače pod každým silem. Tyto moduly jsou neustále napájeny a odesílají hmotnost do přijímacího modulu 3x za vteřinu. Koncentrátor T24-SO je instalován 50 m od sil a monitoruje vysílání od vstupních snímačových modulů a po přepracování dat, je odesílá sériovým výstupem RS-232 do 4 velkoformátových LED vzdálených displejů.
Vzdálený datový přijímač T24-RDC je vhodně umístěný v dosahu sil. T24-RDC používá komuniaci GPRS a po časových intervalech přenáší data přes síť. T24-RDC může odesílat data o hmotnosti sil do různých destinací jako servery, e-maily nebo mobilní chytré telefony. Klíčový personál může být upozorněn např. SMS zprávou pokud dojde k sepnutí přednastaveného set-pointu.