Doporučení pro součtové krabice

Všechny tyto součtové krabice obsahují potenciometry, kterými lze nastavit napájení jednotlivých snímačů. Tovární nastavení těchto potenciometrů je na minimální odpor (zcela vlevo), ovšem je dobré toto před nastavení prověřit. Tyto potenciometry slouží k vyrovnání rozdílných vlastností můstků jednotlivých snímačů. Pokud snímače při stejném zatížení ukazují různé hodnoty napětí, lze tyto odchylky (snížením, nebo zvýšením napájecího napětí) eliminovat.

Zapojení:

Všechny naše součtové krabice mají krytí IP 66, přesto je doporučeno použít dvousložkový gel 88820 určený pro vyplnění prostoru v krabici a zvýšení její odolnosti proti vniknutí vlhkosti v případě poškození obalu, nebo průchodky a také izolace propojovací desky a zamezení kondenzace par uvnitř krabice.

Samostatné propojovací desky se svorkovnicemi mají označení 89096 (deska do 4 snímačů), 89070 (deska do 8 snímačů) a 89071 (deska do 8 snímačů, s přepěťovou ochranou).

Upozornění: V případě potřeby sloučit signály z jiného počtu snímačů, než je 4, nebo 8 lze použít uvedené součtové krabice. Zůstane-li jedna (nebo i více) svorek nezapojena, nemá to na kvalitu měření žádný vliv.

Všechny potřebné technické údaje ke shlédnutí na těchto stránkách, v katalogu firmy UTILCELL, nebo skrze email: servis@utilcell.com