Nový firmware v1.0070 pro jednotku SWIFT


24. 1. 2019


Vývoj jednotky SWIFT jde neustále dopředu a tak nový firmware přináší další možnosti a funkce.


Rodina jednotek SWIFT

Naše vývojové oddělení v Barceloně nic nezastaví a ani to, že jednotka SWIFT získala již počtvrté v řadě ocení za nejlepší měřící systém roku 2018 v on-line anketě Automation Inside a tak vydává nový firmware s označením v1.0070.

 

Díky novému firmwaru je možné upravovat definici váhy, provádět změnu digitálního filtru, provést kalibraci se závažím nebo numerickou kalibraci přes otevřený protokol MODBUS RTU. To je skvělá zpráva pro ty co používají PLC, dotykové displeje a ovládací panely s protokolem MODBUS. Díky této úpravě firmwaru je možné plně ovládat jednotku vzdáleně z nadřízeného systému a u jednotky nemusí tak být žádná obsluha.

 

V jedné z předchozích novinek bylo zmíněno, že do jednotky SWIFT je implementovaná aplikace pro komplexní řízení dávkování jednoho komponentu. Parametry této aplikace (jako např. cílová hodnota, jemné dávkování, zpoždění materiálu v letu, kontrola tolerance, atp.) je také možné nastavovat přes protokol MODBUS RTU. V PLC nebo dotykovém displeji se může vytvořit databáze receptur pro technologii výroby, obsluha provede výběr vzdáleně a nechá odeslat nastavení do SWIFT a spustí dávkování (navažování nebo odvažování) a jednotka si proces bude řídit podle nastavených parametrů a výsledné hodnoty předá do nadřízeného systému.