Převodník FSU-SSB


30. 9. 2020


Velmi rychlý převodník pro tenzometrické snímače


FSU-SSB

 

Převodník má rychlost čtení 4800 vzorků za sekundu, takže je vhodný pro sledování dynamických aplikací vyžadujících vysokou rychlost měření. Díky 13 bitovému bezšumovému rozlišení a velmi nízkému teplotnímu driftu je vhodný do přesných testovacích aplikací. Rozsah vstupní citlivostí je ± 3 mV / V.

 

Převodník je umístěn v robustním ABS pouzdře s krytím IP50 a malými rozměry. Pro připojení snímače je k dispozici 9 pinový D-SUB konektor. Na druhé straně je USB kabel , kde do převodníku se připojuje přes micro USB a do PC přes klasický USB konektor.

FSU-SSB s USB

K převodníku je volně dostupný program „FSU Toolkit“. Tento program umožňuje  nejen nastavení a kalibraci převodníku, ale také je velmi silným nástrojem pro laboratorní měření a diagnostiku. Kromě klasické funkce aktuálního zobrazení měřené veličiny umí logovat do souboru CSV. Nejzajímavější funkci programu je zobrazení grafu časové závislosti měřené veličiny, osciloskop nebo rychlá Fourierova transformace. Níže jsou zobrazeny obrazovky těchto zajímavých funkcí.

 FSU-SSB Graf

 

FSU-SSB Osciloskop

 

FSU-SSB FFT

 

Rozměry převodníku FSU-SSB:

Video tutoriál k programu FSU Toolkit:


 

Webová prezentace převodníku FSU-SSB:
https://www.utilcell.com/elektronika/fsu-ssb/

 

Katalogový list ke stažení zde:
https://www.utilcell.com/dokumenty/el-fsu-ssb-2020-en.pdf